چرا محتوای وبسایت آنقدر اهمیت دارد؟

محتوای سایت

محتوای سایت چیست، گوگل هر روز بیش از سه میلیارد جستجو دریافت می کند و مطالعات تخمین می زند که بیش از 25 درصد از جستجوگران روی اولین نتیجه جستجو کلیک می کنند. روی چه چیزی کلیک می کنند؟ محتوای وب سایت.

شرکت ها به طور بالقوه تعداد زیادی از بازدیدکنندگان وب سایت را به دلیل نداشتن نوع محتوایی که در گوگل رتبه خوبی ندارند و یا به سؤالاتی که مردم در جستجوی آنها هستند پاسخ ندهد، از دست خواهند داد.

این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازد که نوشتن محتوا برای یک وب‌سایت چیست، انواع مختلف محتوا، و چرا محتوای  وب‌سایت می‌تواند یک وب‌سایت را برند کند یا آن را خراب کند.

محتوای متنی وب سایت چیست؟

محتوای متنی سایت به هر نوشته ای در وب سایت گفته می شود. اگر گسترده به نظر می رسد، به این دلیل است محتوای متنی مهم ترین بخش هر سایت که  است. بیایید انواع محتوا نویسی را که به طور کلی در یک وب سایت یافت می شود، بررسی کنیم.

محتوای سایت

  1. وبلاگ ها: دیگر فقط برای نوشتن در مورد احساسات یا کار های روزمره شما نیست، وبلاگ ها جزء مهمی از استراتژی بازاریابی محتوای وب سایت هستند. پست های وبلاگ اغلب کوتاه هستند حدود 750 کلمه و برای اطلاع رسانی، سرگرمی و خوشحالی خوانندگان طراحی شده اند.
  2. مطالعات موردی محصول: برندها می توانند از مطالعات موردی برای نشان دادن ارزش پیشنهادی خود با نوشتن در مورد اینکه چگونه محصول یا خدمات آنها به مشتری  کمک می کند، استفاده کنند. مطالعات موردی مختص یک برند هستند و باید جزئیات یا داده های عمیقی را در مورد نتایج ارائه دهند.
  3. کتاب‌های الکترونیکی: نوع دیگری از محتوای تولید سرنخ، کتاب‌های الکترونیکی نوشته‌های طولانی هستند که در قالب یک کتاب بسته‌بندی می‌شوند، معمولاً در قالب PDF. کتاب‌های الکترونیکی فرصتی برای برندها هستند تا رهبری فکری خود را در مورد یک موضوع خاص ارائه دهند و قدرت خود را در یک موضوع خاص تقویت کنند.
  4. متن وب سایت: محتوایی که در صفحات وب سایت شما مانند صفحه اصلی، صفحه فرود، صفحه درباره یا سؤالات متداول ظاهر می شود. متن در وب سایت شما باید برند شما را توضیح دهد، محصول یا خدمات شما را بفروشد و خوانندگان را در سراسر سایت شما هدایت کند.
  5. چکیده متن: کوتاه‌تر از کتاب‌های الکترونیکی، این بخش‌های محتوا معمولاً روی یک موضوع یا مشکل خاص تمرکز می‌کنند و راه‌حل‌ها یا داده‌هایی را برای حل آن ارائه می‌دهند.

با این حال، نوشتن محتوا تنها نوع محتوا برای یک وب سایت نیست. محتوای وب همچنین می تواند و باید شامل عناصر صوتی و تصویری باشد تا عناصر بیشتری را برای تعامل مخاطبان شما فراهم کند. محتوای صوتی و تصویری برای وب سایت شما ممکن است شامل موارد ضبط شده، پادکست، ویدیو، اینفوگرافیک، تصاویر و عکس باشد.

محتوای وب سایت چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

محتوای سایت چیست

از دیدگاه بازاریابی، محتوای خوب وب سایت، محتوایی است که برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد. بهینه سازی موتور جستجو (SEO) ترافیک را از طریق نتایج جستجوی ارگانیک در موتورهای جستجو مانند گوگل به وب سایت ها هدایت می کند.

سئو شامل درک آنچه مخاطبان شما به دنبال آن هستند از جمله عبارات خاصی که آنها جستجو می کنند و استفاده استراتژیک از آنها برای افزایش رتبه خود در نتایج جستجو است.

با این حال، سئو تنها نشانه محتوای خوب وب سایت نیست. اگر می‌پرسید «چگونه برای یک وب‌سایت محتوا می‌نویسید؟»، از عناصر زیر برای راهنمایی نوشتن خود استفاده کنید.

– مخاطبان خود را درک کنید: بدانید مخاطبان شما چه کسانی هستند، به دنبال چه هستند و نیازهایشان چیست. بسیاری از شرکت ها برای درک بهتر ویژگی های کلیدی مخاطبان خود، شخصیت های خریدار را ایجاد می کنند.

-آموزش، به جای فروش: به طور کلی، بازدیدکنندگان وب سایت می خواهند یاد بگیرند. آنها نمی خواهند به آنها فروخته شود. با ارائه محتوای آموزشی، می توانید خود را به عنوان یک رهبر و متخصص مورد اعتماد متمایز کنید تا یک فروشنده.

-مراقب فضای سفید باشید: متن خود را با استفاده از فهرست ها، پاراگراف های کوچک و سرفصل های آموزنده تقسیم کنید. این به خوانندگان کمک می کند تا محتوای وب سایت شما را دقیقاً برای آنچه که به دنبال آن هستند اسکن کنند.

و …

چرا محتوای وب سایت آنقدر مهم است؟

محتوای باکیفیت، یکی از بهترین استراتژی ها برای رساندن خدمات شما به دست مشتریانی است که به دنبال محصول شما و یا سوالات در زمینه محصولات و یا خدمات شما  هستند باشد.

مزایای داشتن یک وب سایت غنی از محتوا چیست؟

محتوای مهم سایت

  • ارزش وب سایت خود را بالا ببرید: محتوای آموزشی با کیفیت و بالقوه، یافتن اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری آگاهانه را برای مشتریان جدید و بالقوه آسان می کند. هنگامی که مشتریان شما بدانند وب سایت شما منبع اطلاعاتی ارزشمند و قابل اعتمادی است، به بازگشت ادامه خواهند داد.
  • دنبال کننده بیشتری بدست آورید: محتوای وب سایت با محتوای خوب باعث ایجاد محتوای خوب در رسانه های اجتماعی می شود. این می‌تواند به ایجاد فالوورهای گسترده‌تر در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی شما کمک کند و آن فالوورها را به وب‌سایت شما هدایت کند.
  • افزایش رتبه: گوگل و سایر موتورهای جستجو به احتمال زیاد وب سایت هایی را که به طور منظم با محتوای جدید و غنی از SEO به روز می شوند رتبه بندی می کنند. مطالعات تخمین می‌زند که 89 درصد از محققان در طول فرآیند جستجوی خود از اینترنت استفاده می‌کنند. سئو درست به این معنی است که محتوای خود را در معرض دید آنها قرار دهید.

 

بامحتوا، پادشاهی کن!

شما می توانید برای مشاوره رایگان تولید محتوای سایت خود، با شماره زیر تماس حاصل نمایید

09194050757