چگونه تولید محتوا کنیم تا به تمامی اهدافمان برسیم

تولید محتوای متنی چیست؟ فرآیند برنامه ریزی شده ای از تولید و ویرایش مطالب وب است که معمولاً برای اهداف بازاریابی دیجیتالی محتوایی می باشد. نکته مهمی که باید در تولید محتوا رعایت شود ایجاد آگاهی، هدایت و فروش است. دقت داشته باشید نوع محتوایی که تولید می کنید حتما باید یکی از اهداف بالا را برآورده کن.تولید محتوا چیست؟

تعریف تولید محتوا چیست

تولید محتوا، مطالب آموزنده یا سرگرم کننده که به عنوان ابزاری برای افزایش بازدیدکننده، دسترسی و تعامل مخاطبان با یک برند، محصول یا خدماتی می باشد که ارائه آنها از طریق رسانه های گرافیکی، متنی، ویدئویی، صوتی و اجتماعی امکان پذیر است.

تولید محتوای متنی چیست؟

این جمله را حتما شنیده اید که “محتوا پادشاه است.” چون محتوا پایه و اساس هر نوع بازاریابی دیجیتالی است.

بازاریابی محتوا

انواع تولید محتوا در فضای مجازی:

  1. محتوای ویدئویی
  2. محتوای متنی
  3. محتوای گرافیکی
  4. محتوای پادکست و صوتی

نکته مهم این هست که صرف تولید محتوا متنی و امید به بهترین ها، نتیجه ای نخواهد داشت. در هنگام تولید محتوا چندین عامل دیگر هم باید در نظر گرفته شود.

اهداف محتوا خود را مشخص کنید

اولین کاری که باید هنگام تولید محتوا متنی انجام دهید شناسایی اهداف شرکت است. محتوا می تواند چندین کاربرد مانند سرگرم کننده، آموزنده یا آموزشی در کنار سایر موارد داشته باشد. اکنون صرف نظر از معنی آن، محتوای شما نیز باید به راحتی برای مخاطب قابل هضم باشد و در قالب مناسب و مطابق با کانالی که در آن استفاده می شود، باشد.

محتوا علاوه بر جذب مخاطبان، باید هدف از این کسب و کار را هم تعریف بکنید. که محتوا تولید شده برای بازدید بیشتر وب سایت یا شناخت برند محصول است. همه اینها هنگام تولید محتوا به رویکردهای مختلفی نیاز دارند.

مخاطبان خود را بیشتر بشناسید

علاوه بر نکته بالا، شما همچنین باید بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند قبل از شروع تولید محتوا. نکته اصلی در مورد تولید محتوا ایجاد ارتباط مداوم با مشتری و چشم انداز است، به این معنی که شما باید محتوای خود را متناسب با مخاطبان خود تنظیم کنید و نه برعکس.

هنگام انتخاب محتوای مناسب برای مخاطبان خود، این عوامل مهم را در نظر بگیرید:

  • چگونه آنها از محتوا استفاده می کنند؟
  •  آنها ویدیو، متن یا صدا، کدام را ترجیح می دهند؟
  • آنها با چه وسیله ای محتوا را بررسی می کنند؟ دسک تاپ، موبایل، هنگام مسافرت، وقتی در خانه هستند، هنگام تمرین؟
  • چه موضوعاتی بیشتر مورد توجه آنها قرار می گیرد، حتی اگر اشاره مستقیمی به محصول یا خدمات شما نداشته باشد؟

ارزش محصولات یا خدمات خود را از طریق محتوا ارائه دهید

شما باید ارزش محصولات یا خدمات خود را از طریق محتوا ارائه دهید تا حداکثر تأثیر را بر روی مخاطب داشته باشد. این بدان معنی است که شما ابتدا باید نیاز مخاطبان خود و همچنین خواسته ها آنها را شناسایی کرده و محتوایی تولید کنید که بتواند این موارد را برطرف کند تا اطلاعات لازم را در اختیار مخاطبان شما قرار بدهد و مهارت جدید را به سرعت پیدا کند یا از محصولات و خدمات شما استفاده کنند.

با هر محتوایی که تولید می کنید و به بازار عرضه می کنید، باید در نظر بگیرید که با خواندن این محتوا چه سودی برای شما خواهد داشت. شما باید اطمینان حاصل کنید که ارزشی که می دهید بیشتر از زمانی باشد که فرد برای استفاده محتوا می گذارد داشته باشد.

 اهدافی که باید در تولید محتوای متنی دنبال شود

برای اینکه محتوا کارساز باشد، باید اهداف بازاریابی و تجاری خود را درک کنید. سپس می توانید به جای اینکه فقط به مخاطب خود چیزی بدهید که وقت بگذارند، محتوایی تهیه کنید که در خدمت آن اهداف باشد.

تولید محتوا چیست

  1. اعتماد مخاطبانتان را جلب کرده و با آنها رابطه برقرار کنید

این بارزترین و کاربردی ترین کار تولید محتوا است.

وقتی محتوای مفید و جالب و ارزشمندی خلق می کنید، مخاطبان یاد می گیرند که می توانند به شما اعتماد کند. آنها متوجه می شوند که شما بر کار خود مصلت هستید و اینکه کار با شما چگونه است را یاد خواهند گرفت.

2- چشم اندازهای جدیدی به سیستم تولید محتوا خود اضافه باشید

برای سالم نگه داشتن تجارت خود، شما به یک جریان مداوم از چشم اندازهای جدید نیاز دارید. هر چه چشم انداز محتوای شما وسعتری باشد جذب کاربران شما بیشتر و هدایت هر آنچه که شما ارائه می دهید راحتر می باشد.

محتوای شما باید به اندازه کافی جذاب باشد تا بتواند پیوندها، اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی و مکالمات را به خود جلب کند.

3- مشکلات احتمالی کاربران را پیدا کنید

واقعیت این است که بیشتر مشاغل پایداری که مشکلات کاربران رو حل می کنند پیشرفت سریع تری خواهند کرد.

مثل مشکلات سلامتی، مشکلات والدین، مشکلات مالی، مشاغل، مشکلات فناوری را حل می کنند، یا “برای شام چه چیزی درست کنم؟” چالش ها و مسائل.

وقتی مشکلات احتمالی کاربران خود را می فهمید، متوجه خواهید شد که چگونه به آنها کمک کنید و سپس هسته اصلی پیام محتوا خود را پیدا خواهید کرد.

به مشکلاتی که بازار از شما می پرسد گوش دهید و از آنها به عنوان قطب نما برای راهنمای محتوای آینده خود استفاده کنید.

4- حل ابهامات کاربران

محتوای استراتژیک می تواند راهی عالی برای رسیدگی به ابهامات احتمالی کاربران و دلایل نخریدن آنها باشد.

آیا هزینه در این مقطع زیاد است؟ محتوایی بنویسید که نشان دهد چطور با اجرای راه حل های شما در طولانی مدت صرفه جویی می شود.

آیا مشتریان شما فکر می کنند استفاده از محصول شما پیشرفتی خواهد داشت یا نه؟ محتوایی بنویسید که نشان می دهد مشتری شما از صفر به شصت رسیده است.

ابهاماتی را که مشتری را از خرید محصولات باز می دارد درک کنید و سپس به روش های خلاقانه ای برای حل این ابهامات در محتوا فکر کنید، قبل از اینکه خریدار به آن صفحه فروش شما برسد.

5- محصول خود را برای کاربران تصویر سازی کنید

قصه گویی یکی از بهترین استراتژی های تولید محتوا است و این یک روش عالی است که به مشتریان اجازه دهید پیشنهاد شما را قبل از اینکه خودشان تجربه کنند ، ذهنی “آن را درک کنند”.

مطالعات موردی برای این امر بسیار جالب است که نشان می دهد هر داستانی برای حل مسئله با چه روشی کار می کند. از محتوا برای نشان دادن مالکیت محصول خود از خدمات استفاده کنید.

تولید محتوا چیست؟
تولید محتوای متنی چیست؟

6- وفاداری بین خود و مشتریان را عمیق تر کنید

این یکی از کارهای مورد علاقه بامحتوا است.

هر شرکتی نیاز به جذب مشتری جدید دارد، اما بیشترین پتانسیل رشد در بیشتر مشاغل مربوط به ایجاد روابط تنگاتنگ با مشتریان فعلی خود است.

پایگاه محکم و تکرار خدمات، مشخصه یک تجارت بزرگ است.

 اگر برای جذب مشتریان جدید محتوایی تولید نکرده اید، می توانید با بهبود ارتباطی که امروز با مشتریان خود دارید، خدمات خود را کاملاً بهبود ببخشید و تجربه غنی تری برای افرادی که قبلاً از شما خرید کرده اند ایجاد کنید. محصولات و خدمات خود را با مرتبط سازی، محتوای مفید و کاربرپسند، ارائه دهید.

7- ایده های جدید را توسعه دهید

جریان محتوای شما مکانی خارق العاده برای آزمایش ایده های جدید است.

به تغییر موقعیت محصول اصلی خود فکر می کنید؟ سعی دارید پیشنهاد فروش منحصر به فرد خود را بهتر تعریف کنید؟ مشکلی جدیدی در افق دیدید مشتریان شما هست که بخواهند حل کنید؟

این ایده ها را وارد محتوای خود کنید، و ببینید واکنش مردم چگونه است. شما می توانید آنچه را که مردم را به هیجان می آورد و چه چیزهایی را از بین می برد، تجربه کنید.

جیم کالینز، نویسنده تجارت، در مورد شلیک گلوله و سپس گلوله های توپ صحبت می کند. به عبارت دیگر، وقتی ایده جدیدی برای کسب و کار خود پیدا کردید، برای آزمایش آنها چیزی کم خطری را آتش بزنید. شلیک مهمات بزرگ خود را شروع نکنید تا زمانی که مطمئن شوید که واقعاً می توانید به هدف ضربه بزنید.

محتوا یک روش شگفت آور کم خطر برای آزمایش ایده های خود است که ریسک بسیار کمی دارد. مخاطبان شما با واکنش هایشان به شما اطلاع می دهند که کدام ایده ها آنها را آتش می زند و کدام یک آنها را سرد می کند.

8- نگاه موتورهای جستجو به محتوای متنی

موتورهای جستجو وقتی محتوای شما را با ارزش می دانند، که محتوای شما باکیفیت و یونیک باشد.

موتورهای جستجو به دنبال محتوایی هستند که برای کاربران آنها ارزشمند باشد.

بنابراین ابتدا هدف اول را تولید محتوا باکیفیت قرار دهید و سپس بر روی بهینه سازی SEO تمرکز کنید.

تولید محتوای متنی  تولید محتوایسفارش تولید محتوا

مهمترین خصوصیات بامحتوا:

• یونیک بودین متن ها
• تضمین خدمات ( گارانتی 72 ساعته)
• کیفیت بالای متن ها
• قیمت مقرون به صرفه
• تحویل در راس زمان مقرر
• پشتبانی 24 ساعته
• متن ها سئو شده
• سرعت بالا در ارائه خدمات

• تنوع فراوان در انتخاب موضوع
• دسترسی به صدها متخصص تولید محتوا
• دریافت نمونه محتوا رایگان

 

 

تولید محتوا چیست؟ و بررسی اهداف آن

تولید محتوا نوعی بازاریابی است که شرکت ها برای ایجاد آموزش، آگاه سازی یا سرگرمی مشتریان یا چشم اندازهای مختلف از طریق ایجاد توجه یا ایجاد رفتاری که منجر به فروش یا حمایت از آن می شود، استفاده می کنند.

چرا آنقدر اریابی محتوا مهم است؟

بازاریابی محتوا از این جهت مهم است که به سوالات مخاطبان شما پاسخ داده خواهد شد. بازاریابی محتوا، می توانید با مشتریان خود ارتباط بر قرار کرده و اعتماد آنها را جلب کنید که در اخر منجر به تولید بیشتر می شود. بعلاوه، مشتریان از برند های مورد علاقه خود محتوای باکیفیت و یونیک انتظار دارند.

هزینه تولید محتو چقدر است؟

ایجاد محتوای با کیفیت بالا بسته به پیچیدگی، تحقیقات،زمینه، نوع محتوا، تعداد محتوا و کلمات آن و موارد دیگر که می تواند دامنه وسیعی را ایجاد کند بستگی دارد.

بامحتوا، پادشاهی کن!

شما می توانید برای مشاوره رایگان تولید محتوای سایت خود، با شماره زیر تماس حاصل نمایید

09194050757