نکات کلیدی در تولید محتوای متنی برای وب سایت

پیش از بررسی نکات مهم برای تولید محتوای متنی، ابتدا باید بدانید مهم ترین برگ برنده ی ما در رقابت با سایر تولیدکنندگان محتوا، مفهومی است به نام شناخت مخاطب. هنگامی شما در میدان دیده شدن محتوایتان برنده از بازی بیرون می آیید که بدانید برای چه طیف سلایقی قرار است بنویسید. در واقع دانستن طرحی کلی از شخصیت مخاطبتان هم در میزان تعامل تان با او و هم در سرعت ایده پردازی تان اثرگذار است.

پس از آنکه به یک شناخت نسبی از مخاطب خود رسیدید و ایده ی خود را برای طرح یک موضوع یا معرفی یک محصول یا برند بررسی کردید نوبت به نگارش محتوا می رسد. نگارش محتوا در دنیای آنلاین و استفاده از تکنیک هایی که به شما در دیده شدن متنتان کمک می کند روزبه روز پیچیده تر و تخصصی تر می شود. به همین دلیل است که تیم هایی به صورت تخصصی برای تولید محتوا در حوزه های مختلف فعالیت می کنند.

در ادامه نکات کلیدی در تولید محتوا عنوان می شود.

محتوای متنی
نکات کلیدی در تولید محتوا

محتوای متنی چیست؟

محتوای متنی نوشته ای است که اغلب حاوی اطلاعات، جزئیات، شرح و یا بررسی یک موضوع، محصول و یا یک برند میباشد که در وب سایتها، شبکه های اجتماعی و کلیه بسترهای آنلاین مورد استفاده قرار میگیرد. در واقع هدف اصلی تولید محتوای متنی این است که بتوانیم بدون تکیه بر خدمات ویدیویی و تصویری، از طریق یک متن مفید، مخاطبان مان را نسبت به یک موضوع یا محصول آگاه کنیم.

امروزه دنیای دیجیتال و آنلاین بسیار فعال تر از دنیای واقعی است و به همین دلیل در کسب و کار های دیجیتال اهمیت تولید محتوای متنی در حوزه های مارکتینگ و برندینگ بسیار مورد توجه است به گونه ای که اکثر برند های معتبر دنیا بخش قابل توجهی از بودجه ی خود را صرف ارتقای واحد های مرتبط با تولید محتوا می کنند.

بزرگترین چالشی که تولید کنندگان محتوا با آن دست و پنجه نرم می کنند این است که چگونه می توان در کوتاه ترین زمان ممکن به یک ساختار محتوایی باکیفیت و در عین حال جذاب برای مخاطب دست یافت. در این مقاله قصد داریم قدم به قدم مهارت های اساسی تولید یک محتوای استاندارد را مرور می کنیم.

استفاده از یک تیتر(عنوان) مناسب

تیتر، به عنوان اولین بخشی که مخاطب به آن توجه می کند حائز اهمیت است. اگر در مرحله انتخاب تیتر خوب عمل نکنید مطمئن باشید در همان ابتدای کار بخشی از رقابت جذب مخاطب را به سایرین واگذار می کنید. وقتی می گوییم عنوان محتوا باید مناسب باشد در واقع منظورمان این است که باید خصوصیات زیر را دارا باشد.

مختصر و موجز: هدف ما از انتخاب تیتر این نیست که کل متن را در قالب چند کلمه توضیح دهیم بلکه هدف آن است که یک نمای کلی از متن به مخاطب ارائه شود؛ پس حتی الامکان نباید تیتر ما زیاد طولانی باشد.

نکته مهم: برای طول تیتر 11 کلمه (حدود 65 کاراکتر) می تواند مناسب باشد.

واضح و جذاب باشد: تیتر ما باید واضح باشد در واقع کوتاه و مختصر بودن تیتر نباید باعث شود که مخاطب گمراه شود و به کلیت متن پی نبرد. علاوه بر آن نباید فراموش کنیم که یک عنوان جذاب چه میزان میتواند مخاطب را به خواندن محتوای ما ترغیب کند.

تولید محتوای متنی

رعایت اصول سئو (SEO) در انتخاب تیتر: هر عنوان کوتاه و جذابی شاید مناسب متن شما نباشد! اصول سئو، که در ادامه به تفصیل در مورد آن صحبت می کنیم به ما به عنوان تولید کننده ی یک محتوای متنی در انتخاب یک عنوان استاندارد کمک می کند تا به واسطه انتخاب کلمات کلیدی مناسب بیشتر در فضای اینترنت دیده شویم.

استفاده از تایتل های متعدد

شک نکنید ردیف کردن جملات طولانی، پشت سر هم و بدون نظم مشخص، مخاطبتان را از خواندن ادامه متن دلسرد می کند. محتوای خود را بخش بندی کنید و برای هر بخش یک تایتل در نظر بگیرید.

• هر پاراگراف نباید از 3 یا 4 خط بیشتر شود
• با استفاده از شماره گذاری نکاتی که بیان می کنید به متنتان نظم ببخشید
• متناسب با تعداد کلمات محتوایتان از تایتل های متعدد استفاده کنید
• استفاده از بولت ها (مانند نقطه سیاه ابتدای این خط) در نوشته تان مفید است

کوتاه نویسی در محتوا

یکی از اشکالات رایج بسیاری از محتوا ها، زیاده نویسی است. هنگامی که شما شناخت درستی از نیاز مخاطب داشته باشید دیگر تلاش نمی کنید بیش از حد موضوعات را بسط و گسترش بدهید. به اندازه می نویسید و به اندازه شرح می دهید. هر چه موضوع مد نظر خود را بدون رعایت اصول حرفه ای گسترش دهید از اصل موضوع مدنظر مخاطب دور می شوید و نهایتا مخاطب را از خود دور می کنید.

استفاده از تصویر در محتوا

استفاده از عکس متناسب با متن هم به زیبایی جلوه های بصری محتوایتان کمک می کند و هم دید بهتری به مخاطب در مورد نوشته  شما می دهد.

استفاده از اصول سئو( SEO ) در تولید محتوای متنی

به زبان ساده، سئو مجموعه ای از فعالیت ها و اقدامات در تولید محتوا است که باعث می شود محتوای ما بیشتر در جستجو های اینترنت ( عموما موتور جستجوی گوگل) دیده شود. نتایج منتشر شده توسط موتور های جستجو نشان می دهد که سایت هایی با محتوا های کاربردی و دقیق از نظر سئو بهینه تر عمل می کنند. یعنی جذب مخاطب و دیده شدن مطلبتان تا حد زیادی وابسته به کاربردی بودن محتوایتان برای مخاطب است.

برای دستیابی به یک محتوای کاربردی می بایست ابتدا کلمات کلیدی مورد انتظار مخاطب را پیدا کنید. برای مثال مخاطبی که قصد خرید یک محصول را دارد چه کلماتی را در گوگل سرچ می کند؟ جستجو کنید و در متن محتوایتان از کلمات کلیدی پرکاربرد و مترادف هایش استفاده کنید. به همین سادگی یک گام بلند در بهبود سئو و بیشتر دیده شدن محتوایتان برداشته اید.

به طور کلی سئو روی موارد زیر تمرکز بالایی دارد.

1. جامعه هدف (شناخت مخاطب)
2. کلمات کلیدی (هدف کاربر)
3. محتوای کاربردی
4. ارجاع به لینک های مفید و فعال
5. تولید محتوای مستمر(فعالیت متداوم)

محتوا متنی
نکات مهم تولید محتوا متنی

گسترش فعالیت در بستر های مجازی و معرفی آن به مخاطب

یکی از مهم ترین فاکتور های جذب مخاطب تعامل سازنده با اوست. در واقع شما با معرفی کانال های مجازی خود می توانید به ارتباط نزدیک تری با مخاطب دست پیدا کنید. هر چه دایره فعالیت مجازی خود را گسترش دهید و لینک های ارتباطی بیشتری به مخاطب ارائه دهید پیوند شما با مخاطب نیز محکم تر می شود و اعتماد او به محتوای شما بیشتر می شود.

با پیشرفت موتور های جستجو معیار های گزینش محتوا ها تغییر کرده است. امروزه برای آنکه بتوانید در فضای آنلاین محتوا تولید کنید، دیده شوید و پیشرفت کنید باید نکات مهم برای تولید محتوای متنی را بیاموزید و آنها را رعایت کنید و روز به روز اطلاعاتتان را آپدیت کنید. در این مقاله سعی بر آن بود که کلیاتی از مهم ترین فاکتور های حائز اهمیت در تولید یک محتوای متنی استاندارد عنوان شود.

محتوای متنی تولید محتواسفارش تولید محتوا

خصوصیات مهم در بامحتوا:

• یونیک بودین متن ها

• تضمین خدمات ( گارانتی 72 ساعته)

• کیفیت بالای متن ها

• قیمت مقرون به صرفه

• تحویل در راس زمان مقرر

• پشتبانی 24 ساعته

• متن ها سئو شده

• سرعت بالا در ارائه خدمات

• تنوع فراوان در انتخاب موضوع

• دسترسی به صدها متخصص تولید محتوا

• دریافت نمونه محتوا رایگان

بامحتوا، پادشاهی کن!

شما می توانید برای مشاوره رایگان تولید محتوای سایت خود، با شماره زیر تماس حاصل نمایید

09194050757