چطوری از تولید محتوا کسب درآمد کنیم؟

همراه با پیشرفت اینترنت و گسترش روز افزون بستر های مجازی، رشد تقاضا برای محتوا های تخصصی و کارآمد نیز چشمگیر بوده است. تاثیر این افزایش تقاضا، در کسب درآمد از تولید محتوای متنی چیست؟ علم اقتصاد به سادگی پاسخ این پرسش را می دهد. ” هرچه تقاضای خدمت و یا محصولی بیشتر باشد رقابت نیز در آن عرصه گسترده تر می شود و نتیجتا کسب درآمد دشوارتر!”

کسب درآمد از تولید محتوا نیز از همین قانون پیروی می کند. در میدان رقابت تولید کنندگان محتوا، اگر بخواهیم بدون دانش کافی و آشنا بودن با اصول تولید محتوای متنی قدم در این مسیر بگذاریم بدون شک راه به جایی نخواهیم برد.

اگر قصد دارید از طریق تولید محتوای متنی امرار معاش کنید و به یک درآمد قابل قبول برسید در ابتدا باید با روش های مختلف کسب درآمد از تولید محتوا و همچنین استراتژی های جذب مخاطب آشنا شوید.در این مقاله تلاش خواهیم کرد مروری مختصر اما کارآمد بر روش های کسب درآمد از تولید محتوای متنی داشته باشیم.

روش های کسب درآمد از تولید محتوای متنی

تقریبا از یک دهه گذشته تا به امروز تولید محتوا از یک سرگرمی به یک حرفه ی تخصصی در فضای دیجیتال تبدیل شده است. امروزه اکثر شرکت های خدماتی و تولیدی برای معرفی محصول خود به مخاطب از محتوا های متنی استفاده می کنند. برای موفقیت در این حرفه آشنایی با اصول تولید محتوا و استراتژی های محتوا و بازاریابی به شما در جذب مخاطب کمک خواهد کرد.

تولید محتوا در سطوح بالا می تواند درآمد های هنگفتی برای تولید کننده آن به همراه داشته باشد. اما سوالی که پیش می آید این است که چگونه می توان از محتوای خود کسب درآمد کنیم؟

• فروش محتوا به مخاطب بدون واسطه
• ایجاد لینک های پرداخت حمایتی
• همکاری با اسپانسر
• دریافت هزینه در قبال عضویت
• ایجاد محتوا های premium

فروش محتوای متنی به مخاطب بدون واسطه

فروش مستقیم محتوا به مخاطب جزو رایج ترین روش های کسب درآمد از تولید محتوا است. روزانه هزاران درخواست استخدام تولید کننده محتوا در فضای اینترنت از طرف شرکت ها، سایت ها و موسسه های فرهنگی و تجارتی ثبت میشود. کافیست در حوزه ی مورد علاقه و تخصصی خود شروع به نوشتن کنید و محتوای خود را مسنقیما به مخاطب خود بفروشید.

ایجاد لینک های پرداخت حمایتی( Donations )

یکی از پرطرفدارترین مسیر های کسب درآمد از تولید محتوای متنی، این است که بستر مجازی و شخصی خود را ایجاد کنید و در آن محتوای خود را به انتشار بگذارید. این بستر مجازی می تواند یکی از اپلیکیشن های اجتماعی و یا سایت و وبلاگ باشد. پس از انتشار هر محتوای متنی می توانید یک لینک پرداخت ایجاد کنید و از مخاطبین خود بخواهید در صورت رضایت از محتوا با پرداخت مبلغ از شما حمایت مالی کنند.

همکاری با اسپانسر

عموما تولیدکنندگان حرفه ای محتوا که توانسته اند در جذب مخاطب موفق عمل کنند این امکان را خواهند داشت که با برند های معتبر همکاری کنند و در ازای تبلیغات آن برند¬ها در محتوای خود مبلغی را دریافت کنند.

دریافت هزینه در قبال عضویت (Access-selling)

به مخاطبان خود اجازه دهید مقدمه ای از محتوای شما را بخوانند؛ اما زمانی دسترسی کامل به متن محتوا را خواهند داشت که اشتراک بستر مجازی شما را خریداری کنند. در این روش شما بخش ابتدایی از محتوای خود را به صورت رایگان در اختیار خوانندگان آن قرار خواهید داد. این نکته بسیار حائز اهمیت است که با تولید محتوایی تخصصی و کارا اعتماد مخاطبان خود را جلب نمایید تا از خرید اشتراک خود احساس رضایت کند و به عضویت خود ادامه دهد.

ایجاد محتوا های premium

بسیاری از سایت ها بخش بزرگی از محتوا های خود را به صورت کاملا رایگان در اختیار مخاطبین خود قرار می دهند اما در کنار آن امکانی را فراهم می کنند که در آن مخاطب با خرید نسخه premium به محتوا های ممتاز و تخصصی تر دسترسی داشته باشد و یا امکانات جانبی مانند تخفیف در خرید محصولات و شرکت در میتینگ  های سایت برایش فراهم شود. حتی می توانید محتوا های غیر متنی مانند ویدیو های مرتبط و یا لینک مقاله های تخصصی را در نسخه های پرمیموم به مخاطبین خود ارائه دهید.

نکات جانبی کسب درآمد از طریق تولید محتوای متنی

باید توجه داشت؛ راهکار هایی که تحت عنوان کسب درآمد از تولید محتوا به آنها اشاره شد زمانی اجرایی هستند که شما به یک تعامل سازنده با مخاطب خود رسیده باشید. در واقع زمانی یک فرد، مخاطب محتوای شما خواهد شد و با آن به عنوان یک محتوای مفید برخود خواهد کرد که در اول از همه به شما و صحت کارتان اعتماد کند. در این زمان است که مخاطب حاضر خواهد شد برای دسترسی به محتوای شما هزینه کند.

در ادامه به چند نمونه از مهم ترین راهکار هایی که کمک کننده ی شما در مسیر جذب مخاطب و کسب درآمد از محتوای تولیدی تان است اشاره می کنیم.

ایجاد یک جامعه مجازی برای ارتباط با مخاطب: چه به تولید محتوا به عنوان یک سرگرمی نگاه کنید و چه به دنبال کسب درآمد از طریق آن باشید ایجاد یک بستر مجازی برای تعامل مخاطبین با یکدیگر و همچنین با شما می تواند نرخ جذب مخاطب تان را بالا ببرد. می توانید یک گروه در فضای مجازی تشکیل دهید و لینک آن را به محتوایتان پیوست کنید تا مخاطبین برای پرسش و پاسخ به آن مراجعه کنند.

تبلیغات: برای جذب مخاطب و دیده شدن بیشتر محتوایتان می توانید در ابتدای کار با صرف هزینه محتوای خود را در فضای مجازی تبلیغ کنید تا در بلند مدت با جذب مخاطب بتوانید به درآمد برسید.

ارائه تخفیفات دوره ای: اگر از روش فروش اشتراک برای کسب درآمد استفاده می کنید ارائه تخفیفات دوره ای به مخاطب تازه وارد و یا مخاطبان قدیمی در ایجاد حس وفاداری در مخاطب بسیار اثر بخش است

از تولید محتوا دست نکشید: به طور مداوم و منظم محتوای متنی تولید کنید. حفظ یک روند منظم در تولید محتوا هم در بحث های مربوط به سئو( SEO) سایتتان بسیار حائز اهمیت است و هم در کسب رضایت مخاطب.

همکاری با تولید کنندگان محتوا های صوتی و تصویری: بدون شک همانقدر که محتوا های متنی پرطرفدار هستند محتوا های صوتی و تصویری نیز مخاطب دارند. امروزه با وجود محتوا های صوتی در قالب پادکست و همچنین گستردگی محتوا های تصویری می توانید محتوای متنی خود را با همکاری تولیدکنندگان دیگر تبدیل به پادکست و یا محتوای تصویری کنید.

محتوای متنی تولید محتواسفارش تولید محتوا

خصوصیات مهم در بامحتوا:

• یونیک بودین متن ها

• تضمین خدمات ( گارانتی 72 ساعته)

• کیفیت بالای متن ها

• قیمت مقرون به صرفه

• تحویل در راس زمان مقرر

• پشتبانی 24 ساعته

• متن ها سئو شده

• سرعت بالا در ارائه خدمات

• تنوع فراوان در انتخاب موضوع

• دسترسی به صدها متخصص تولید محتوا

• دریافت نمونه محتوا رایگان

بامحتوا، پادشاهی کن!

شما می توانید برای مشاوره رایگان تولید محتوای سایت خود، با شماره زیر تماس حاصل نمایید

09194050757