انواع بازاریابی محتوا، استراتژی و اهداف اصلی بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوا
انواع بازاریابی محتوا

انواع بازاریابی محتوا و اهداف آن برای معرفی محصول و  برند ها استفاده می شود. شما باید محتوایی تولید کنید که برای مخاطبتان مفید و جذاب باشد.

شاید در نگاه اول انتخاب نوع محتوا در بازاریابی دیجیتال آسان به نظر برسد ولی هنری بیش از یک علم را می طلبد. محتوای تولید شده شاید برای یک محصول و یا برند مفید باشد ولی برای برند دیگر کاملا بی ارزش باشد.

بررسی رایج ترین انواع بازاریابی محتوا و اهداف آنها

مسلماً محتوا، هر چیزی است که ایجاد می کنید که حاوی معرفی برند یا پیام فروش محصول شما است. واقعا به همین سادگیه. اما نسبتاً مبهم است، بنابراین ما آن را به رایج ترین دسته ها تقسیم می کنیم که احتمالاً با آنها روبرو خواهید شد.

انواع بازاریابی محتوا و اهداف آنها:

الف) موشن گرافیک

ب) تولید محتوای متنی

پ) پادکست

ت) شبکه اجتماعی

بیایید هر یک از این موارد را بررسی کنیم و ببینیم چگونه می توانیم بهترین نتیجه را از آنها بگیریم.

1بازاریابی محتوای موشن گرافیک

از بین انواع بازاریابی محتوا و اهداف آنها، موشن گرافیک یکی از مواردی است که می تواند واقعاً منحنی بزرگی را برای بازاریابان دیجیتال ایجاد کند. زیرا یک موشن گرافیک خوب می تواند به صورت اشتراک و پیوندهای ورودی توجه زیادی را به خود جلب کند.

 شما نمی توانید از موشن گرافیک برای همه موارد استفاده کنید، اما انتخاب زمان و نمودار مناسب می توانید این قالب محتوا را به جذاب ترین بازاریابی خود برساند.

موشن گرافیک های موفق، ساده، تأثیرگذار و معنی دار هستند. هدف آنها این است که اطلاعات پیچیده زیادی را از یک مطالعه یا نظرسنجی بگیرند و آنها را به مهمترین نکات تقسیم کنند.

آنها می توانند برای علامت گذاری وبلاگ های نوشته شده یا به عنوان محتوای مستقل برای سیستم عامل های محتوا متنی و رسانه های اجتماعی استفاده شوند. فقط به یاد داشته باشید که آن را ساده و تأثیرگذار و پر از نقاط  قوی نگه داشته باشید.

2- بازاریابی محتوای متنی

به طور کلی، محتوای متنی بیشترین تاثیر را در بازاریابی محتوا (86 درصد بر اساس گزارش بازاریابی محتوا در سال 2019: گزارش جهانی) را تشکیل می دهد و دلیل خوبی هم دارد.

ما می دانیم که مشاغلی که از محتوای متنی استفاده می کنند بیشترین بازدید را به وب سایت های خود دریافت می کنند. بازاریابی محتوایی برای مشاغل کوچک و با بودجه محدود بسیار مقرون به صرفه می باشد.

در بازاریابی محتوا، هر چه محتوای متنی با کیفیت تری تولید کنید تاثیر آن بر بازدید کنندگان سایت دوچندان خواهد شد. به جای اینکه در مورد چگونگی تغییر جدیدترین محصول زندگی در محتوای خود بنویسید، باید در مورد موضوعات مربوط به محصولات یا خدمات خود بنویسید.

از این گذشته، خوانندگان شما می خواهند بدانند که شما چه می دانید و چگونه می توانید به حل مشکل آنها کمک کنید، نه آنچه دیگران قبلاً گفته اند. قطعاً گرایش به کلمات کلیدی قدیمی را فراموش کنید، امروزه تجربه کاربران بسیار ارزشمندتر است.

انواع بازاریابی محتوا
بازرایابی محتوا

3- بازاریابی محتوای پادکست

پادکست های با کیفیت بالا برای برخی از بازاریاب های دیجیتال بسیار سودآور هستند، به محض داشتن تجهیزات مناسب و توزیع آن از طریق وب سایت، قطعا به بازدیدگان بیشتری خواهد رسید.

وقتی از شبکه پادکست استفاده می کنید، می توانید آن پادکست ها را در وب سایت تجارت و رسانه های اجتماعی خود به عنوان محتوای اضافی برای اشتراک گذاری با مخاطبان خود بگنجانید چون محتوای پادکست می تواند کانون محتوای همیشه سبز باشد.

4- بازاریابی محتوا رسانه های اجتماعی

از بین انواع بازاریابی محتوا، رسانه های اجتماعی یکی از موارد بسیار عالی برای معرفی محصول، خدمات و برند است که از قوانین متفاوتی پیروی می کند. برخلاف سایر بازاریابی دیجیتال که در بالا ذکر شده است، بازاریابی در شبکه های اجتماعی تماماً به دنبال جلب توجه و پاسخ مستقیم مردم است.

با تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی خود، به سرعت خواهید فهمید که آیا مخاطبان شما چه نوعی از ویدیوها را ترجیح می دهند، پست های جدی شما یا پست های خنده دار شما. بعلاوه، شما می توانید اندازه گیری کنید که رسانه های اجتماعی شما به چه میزان بازدید کننده به سایت شما اضافه کرده است.

ترفند نهایی برای انواع بازاریابی محتوا

در واقع، بزرگترین موفقیت شما در بازاریابی محتوا، این است که تمام تلاش خود را در این زمینه انجام دهید و بدانید که مخاطبان شما به دنبال چه چیزهایی و نیاز آنها چیست. هر چه بیشتر این موضوع را درک کنید بازدیدکنندگان وب سایت شما بالاتر خواهد رفت.

شاید لازم باشد در بازاریابی، کمی آزمایش کنید تا بفهمید چه نوع محتوایی به بهترین وجهی با مشتریان شما صحبت می کند، اما دستیابی به موفقیت با داده های تجزیه و تحلیل سخت نیست.

 بامحتوا به شما کمک می کند که نه تنها یک طرح محتوایی خوب بسازید بلکه محتوای ایجاد شده را برای مخاطبان شما بهینه سازی می کند و عملکرد آن را می توانید از طریق اشتراک گذاری به طور کامل بررسی کنید.

محتوای متنی تولید محتواسفارش تولید محتوا

خصوصیات مهم در بامحتوا:

• یونیک بودین متن ها

• تضمین خدمات ( گارانتی 72 ساعته)

• کیفیت بالای متن ها

• قیمت مقرون به صرفه

• تحویل در راس زمان مقرر

• پشتبانی 24 ساعته

• متن ها سئو شده

• سرعت بالا در ارائه خدمات

• تنوع فراوان در انتخاب موضوع

• دسترسی به صدها متخصص تولید محتوا

• دریافت نمونه محتوا رایگان

بامحتوا، پادشاهی کن!

شما می توانید برای مشاوره رایگان تولید محتوای سایت خود، با شماره زیر تماس حاصل نمایید

09194050757