تولید محتوای متنی اهداف شما را به واقعیت تبدیل می کند؟

تولید محتوای متنی پادشاه است! در دنیای امروز که تمامی خدمات، آنلاین شده، نتایج موتور جستجو و بازاریابی محتوا مهم ترین بخش یک وب سایت با اهداف مشخص است. در پشت این اعتقاد مهم، تنها بازاریابی است که می تواند شما را به تمامی اهدافتان نزدیک و نزدیک تر کند. اینجاست که تولید محتوا متنی برای موفقیت یک وب سایت ضروری است.

 1. آیا می خواهید در صدر نتایج موتور جستجو گوگل قرار بگیرید؟
 2. آیا به دنبال درآمد بالایی برای کسب و کار آنلاین خود هستید؟
 3. و یا می خواهید مشتریان شناخت بیشتری از برند و محصولات شما داشته باشند؟

سفارش تولید محتوا متنی، یکی از موثرترین راهها برای بازدیدکننده بیشتر می باشد که با افزایش رتبه وبسایت شما در نتایج موتورهای جستجو محقق می شود.

محتوا چیست؟

مطمئناً می دانید محتوا چیست. اما در ادامه مطالب را به اختصار توضیح خواهیم داد. هر آنچه در اطراف خود می بینید محتوا است. میلیون ها سال پیش، افرادی که در غارها زندگی می کردند، اشکال مختلفی را بر روی دیواره های غار نقاشی می کردند تا مفاهیم را به دیگران منتقل کنند. این اشکال به نوبه خود محتوا در نظر گرفته می شوند زیرا پیامی را منتقل می کنند و با دیگران تعامل دارند.

کمی جلوتر برویم، متون منتشر شده در روزنامه را می توان محتوا نیز نامید. در حال حاضر، متن روی جلد بیسکویت، قبض آب و برق، رسیدی که از رستوران دریافت می کنیم و حتی حرکاتی که ناشنوایان برای انتقال مفاهیم از آن استفاده می کنند، می تواند محتوا محسوب شود.

به طور کلی، محتوا چیزی است که پیامی را به دیگران منتقل می کند و برای طرف مقابل به راحتی قابل درک است.

محتوای متنی

متن به معنای ترکیب کلمات و ایجاد پیام و انتقال آن به مخاطب مورد نظر است. تولید محتوای متنی به معنای نوشتن درباره یک موضوع خاص است. اما محتوای متنی که برای مشاغل تولید می شود باید با هدف جذب مخاطب و ارتقا در رشد و توسعه تجارت شما باشد.

ممکن است به خود بگویید که مردم در حال حاضر علاقه ای به خواندن متن ندارند و بیشتر به محتوای گرافیکی یا ویدیویی علاقه مند هستند. این درست است، اما بیشتر مخاطبان خبره علاقه مند به خواندن محتوای متنی هستند. با این حال، آنها هیچ محتوای متنی را قبول نمی کنند.

متن ها برای این افراد، که موضوعی را به طور کامل توضیح داده اند و تمام جوانب آن را پوشش می دهند، جذاب هستند و در نهایت افراد پس از خواندن آن متن به وب سایت های دیگر مراجعه نمی کنند و چون به تمام مشکلاتشان در سایت شما پاسخ داده می شود.

تولید محتوای متنی چیست؟

“بامحتوا، پادشاهی کن!!!”

تولید به معنای واقعی کلمه به معنای ایجاد، آفرینش و تولد است. بنابراین، اصطلاح تولید محتوا به معنای محتوای ارزشمند، با کیفیت و منحصر به فرد است که برای مخاطبان هدف خود ایجاد می شود. برای تولید محتوای منحصر به فرد، می توان تجزیه و تحلیل کلی در مورد نیاز و نگرانی مخاطب و اینکه چگونه می توان با تولید محتوای مناسب، تمام سوالاتی را که در ذهن دارند، برطرف کرد.

هرچه بیشتر و بهتر به نیازهای مخاطب پاسخ دهید، می توانید مخاطب بیشتری را به سمت تجارت خود جذب کنید. بسیاری از مدیران بازرگانی اکنون به سمت تولید محتوا رفته اند. اما همیشه این سوال در ذهن آنها وجود دارد که تفاوت بین جمع آوری محتوا و تولید محتوا چیست؟ جمع آوری محتوا به معنای جمع آوری چندین مقاله از چندین سایت یا کتاب و اصلاح بخشی از آنها است، اما تولید محتوا به معنای تولید نویسنده محتوا بر اساس مهارت، تجربه، خلاقیت و نوآوری است.

جمع آوری محتوا در کوتاه مدت ممکن است از نظر هزینه و زمان برای یک مدیر بازرگانی مفید باشد اما در دراز مدت به آنها آسیب می رساند. چرا؟

در بازاری با اطلاعات زیاد، اگر محتوایی که تولید می کنید نوآورانه و جذاب نباشد، نه تنها مخاطب را دفع می کنید، بلکه از موتورهای جستجو نیز نظرات منفی دریافت خواهید کرد. ممکن است از خود بپرسید که این ربطی به موتورهای جستجو دارد یا موتورهای جستجو فقط یک ربات هستند و نمی توانند تفاوت بین محتوای تولید شده و محتوای کپی شده یا ویرایش شده را تشخیص دهند. اما این مورد درست نیست.

الگوریتم Google Panda بسیار هوشمند است و به راحتی محتوای منحصر به فرد را تشخیص می دهد. این الگوریتم پارامترهای زیادی را در نظر می گیرد تا محتوای تکراری را تشخیص دهد. یکی از این موارد میزان علاقه کاربران به محتوایی است که شما تولید کرده اید. این الگوریتم به راحتی تشخیص می دهد که محتوای شما چقدر برای مخاطبان ارزشمند است.

بنابراین، شما باید محتوا را کاربرپسند کنید و تا آنجا که ممکن است، سوالاتی را که در ذهن مخاطبان است حل کنید. برای پاسخ به این سوالات، می توانید از تولید محتوای ویدئویی، متن صوتی، گرافیکی و غیره استفاده کنید. از هر مدلی که استفاده می کنید باید پاسخگوی سوال مخاطب شما باشد.

تاکنون امیدواریم که شما تولید محتوا را کاملاً درک کرده باشید، اما در ادامه می خواهیم در مورد انواع  و اهداف تولید محتوای متنی صحبت کنیم.

انواع محتلف تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی را می توان در چندین دسته قرار کرد، از جمله موارد زیر:

 1. محتوای متنی عمومی
 2. محتوای متنی تخصصی
 3. متن شبکه های اجتماعی
 4. متن تبلیغاتی
 5. نوشتن محصول

اگر از منظر موتورهای جستجو به آن نگاه کنیم، موتورهای جستجو از جمله گوگل همچنان به محتوای متنی اهمیت می دهند.

بنابراین قبل از تولید محتوای متنی، باید ابتدا با جستجوی کلمات کلیدی یا عبارات، یک استراتژی را پیاده سازی کنید. می توانید این کار را با استفاده از ابزارهای موجود در اینترنت مانند Google Keyword Planner ، Google پیشنهاد دهید و همچنین با استفاده از ابزارهای مرتبط کلمه مانند Kwfinder ، lsiGraph ، … می توانید تمام کلمات مرتبط را پیدا کرده و سپس نوشتن محتوا را شروع کنید.

اگر به درستی از این ابزارها استفاده کنید، خواهید فهمید که مخاطبان شما در اینترنت به دنبال چه هستند و متناسب با آن شروع به نوشتن می کنید. از این رو این مدل تولید محتوا بهینه سازی شده برای موتور جستجو نامیده می شود.

نکته دیگر این که ترجمه متن نباید به عنوان تولید محتوا در نظر گرفته شود. همانطور که گفتیم، الگوریتم های موتور جستجو بسیار هوشمندتر از همیشه هستند و به راحتی می توانند ترجمه یا کپی محتوا را براساس ساختار یک محتوا و کلمات استفاده شده در آن تشخیص دهند.

بنابراین در تولید محتوای متنی خود بسیار مراقب باشید تا از نظر گوگل کپی به حساب نیاید.

 اهداف مهم تولید محتوای متنی

 1.  رتبه بندی در نتایج جستجو گوگل
 2.  آموزش های مختلف بازدیدکنندگان
 3. درگیر کردن تعاملات اجتماعی کاربران
 4. برای به دست آوردن لینک ها
 5. تفریح و سرگرم کردن مخاطبان
 6. و…

این اهداف نشان می دهد که شما چه مطالبی را برای وب سایتان انتخاب نمایید. بامحتوا شما را در جهت اهداف گسترده بازاریابی وب سایتان یاری خواهد کرد. فقط کافی است ثبت نام کنید و سفارش آنلاین ثبت نمایید.

مزایای تولید محتوای متنی

 1. به عنوان سایت مرجع انتخاب شده است
 2. جذب مخاطب بالا
 3. مشتری های بالقوه را جذب کنید
 4. رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو را بهبود ببخشید
 5. اشتراک گذاری زیاد در سایر شبکه های اجتماعی
 6. مارک تجاری را افزایش دهید
 7. رشد و توسعه تجارت

چرا همین حالا باید تولید محتوا را شروع کنیم؟

 • رقبا هر روز به وبلاگ های خود محتوا اضافه می کنند.
 • الگوریتم های Google به محتوای منحصر به فرد اهمیت زیادی می دهند.
 • شما مخاطبان زیادی را جذب خواهید کرد.
 • شما مخاطب را به مشتری را به مشتری وفادار تبدیل خواهید کرد.

تکامل تولید محتوای متنی

دنیای دیجیتال به سمت تولید محتوا و بازاریابی محتوا در حال حرکت است بنابراین شما باید بفهمید تولید محتوای متنی چیست. بنابراین مدیران وب مجبورند زمان زیادی را صرف تولید محتوا برای تجارت خود کنند. در حال حاضر، وب سایت ها و برنامه ها از متن، ویدئو، گرافیک، صوتی و سایر مطالب برای جذب مخاطب متناسب با نیاز آنها استفاده می کنند. در این مقاله شما را با تولید محتوای متنی آشنا کرده ایم.

هنگام راه اندازی وب سایت برای مشاغل خود، در صورت عدم وجود محتوای سایت، نباید انتظار بازدید کننده زیاد داشته باشید. همچنین، اگر محتوایی که تولید می کنید جذاب نیست، مخاطب را به جای جذب مخاطب به سمت تجارت خود، دفع می کنید.

حتی ممکن است به فکر تولید محتوای مشابه تولید شده توسط یک رقیب و جذب مخاطبان زیادی باشید. حتی اگر مخاطب متوجه کپی بودن آن نشود، احساس می کند تجارت شما برای آنها نوآوری نخواهد داشت.

بنابراین ، محتوایی که تولید می کنیم باید کاملاً مطابق با نیازها و خواسته های مخاطبان و به روشی منحصر به فرد باشد.

خدمات تولید محتوای متنی

بامحتوا تخصصی ترین مرکز بازاریابی محتوایی کشور که با بیش از 4000 هزار نویسنده محتوا، سئو کار و با پشتیبانی 24 ساعته، خدمات تولید محتوا را ارائه می کند. بامحتوا با دسته بندی کردن نویسندگان خود از طریق آزمون های آنلاین توانسته بهترین نویسندگان محتوا را از سراسر کشور جمع آوری کرده تا علاوه بر ارائه متن باکیفیت و یونیک، هزینه مقرون به صرفه ای را برای مشتریان خود فراهم سازد.

محتوا اعتماد مشتری و اعتبار برند را ایجاد می کند

محتوای عالی تجربه مثبتی را برای مشتریان بالقوه و فعلی ایجاد می کند. یک تجربه رضایت بخش، افراد را به سمت کسب اطلاعات بیشتر، ایجاد رابطه و ایجاد اعتماد با هر بار مراجعه، سوق می دهد.

قبل از اینکه مشتری با یک فروشنده صحبت کند، محتوای متنی می تواند به تمامی سوالات آنها پاسخ دهد. با دادن محتوای ارزشمند بدون درخواست، مخاطب توصیه های شما را حتما معتبر می بیند.

از طریق محتوا، مشتریان درک درستی را از تجارت شما پیدا خواهند کرد. اگر درباره محصولات یا خدماتی که کاربران به دنبال آنها هستن بنویسید و برند خود را معرفی کنید، به احتمال زیاد با نام تجاری شما همسو خواهند شد. هنگامی که آنها آماده خرید می شوند، شرکت شما که از قبل به عنوان منبع معتبر در ذهن آنها نقش بسته، فکر می کنن.

 آیا محتوای تولید شده باید یونیک باشد؟

هر محتوا با توجه به موضوع و کلمه کلیدی که شما دارید، باید بصورت یونیک ( تالیفی یا ترجمه ای) نوشته شود. خواه خودتان محتوا را می نویسید یا برون سپاری می کنید.

نکته مهم: به هیچ عنوان از متن های کپی شده از وب سایت های دیگر استفاده نکنید چون گوگل در کمترین زمان ممکن متوجه این موضوع خواهد شد و این یک نمره منفی برای وب سایت شما ثبت خواهد شد و بعد از چند بار وب سایت شما را گوگل اسپم خواهد کرد.

محتوای سئو شده = رتبه بالا در گوگل

گوگل الگوریتم های SEO خود را چندین بار در سال تغییر می دهد و حتی برای بزرگترین شرکت ها نیز دشوار است که از نیازهای فعلی مطلع شوند. با این حال، بیشتر کارشناسان اتفاق نظر دارند که در طول این تغییرات، یک استراتژی، نتایج ثابتی را ارائه می دهد: بازاریابی محتوا

برای هدایت سئو با استفاده از محتوا نیاز به سازگاری مطالب و همچنین نیاز به درک استراتژی کلمات کلیدی و روانشناسی کاربران دارد. نویسندگان با تجربه از پر کردن کلمات کلیدی در متن ها خودداری می کنند. در عوض ، آنها با احتیاط از یک استراتژی کلمه کلیدی استفاده می کنند که ضمن آگاهی و آموزش همزمان خوانندگان خود، آنها را به موتورهای جستجو اطلاع می دهد.

ارائه اطلاعات مفید و مرتبط و با کیفیت که از عبارات کلیدی هدفمند استفاده شده باشد بدون شک کاربران وب سایت شما لذت خواهند برد. تمام محتوای تولید شده توسط نویسندگان بامحتوا برای موتورهای جستجو بهینه سازی شده است.

بهینه سازی محتوا به شما کمک می کند تا بازدیدکنندگان وب سایت شما افزایش یافته و رتبه شما در گوگل بهبود یابد.

مهمترین مزایای برون سپاری محتوا چیست؟

اگر می خواهید وارد بخش بازاریابی محتوا شود اما وقت و تخصص لازم برای تولید محتوای تخصصی را ندارید، برون سپاری به شرکت های معتبر، بهترین و سریع ترین روش برای بهرمندی از این خدمات است.

چرا برون سپاری در بازاریابی محتوای منطقی است؟

1- وقت بیشتری برای انجام کار در زمینه استراتژی و سایر فعالیتهای تجاری خود دارید.

2- می توانید در یک بازه زمانی خاص مطالب بیشتری را انتشار دهید.

3- هزینه برون سپاری محتوا ارزان تر از استخدام نویسنده تمام وقت است .

4- برون سپاری گزینه انعطاف پذیرتری در محتواست.

5- شما می توانید از ایده های تازه و دیدگاه های متنوع بهره مند شوید.

6- شما می توانید سریعتر و کارآمدتر محتوا خود را تولید و منتشر کنید.

7- درسترسی آسان به کارشناسان مختلف.

8- می توانید مخاطبان گسترده تری را برای وب سایت خودتان پیدا کنید.

9- می توانید انواع مختلفی از محتوا را تجربه کنید.

10- شما می توانید میزان بازگشت سرمایه توسط برون سپاری لمس کنید.

11- شما می توانید استراتژی بازاریابی خود را اجرا و اهداف آن را سریعتر برآورده کنید.

فواید تولید محتوا بسیار زیاد است، افرادی که وقت و منابع لازم برای نوشتن و محتوا را ندارند بهترین کار برون سپاری به شرکت های معتبر است.
آژانس بازاریابی بامحتوا به شما کمک می کند محتوایی با کیفیت تر تولید و در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید تا موقعیت بهتری را برای دستیابی به اهداف تجاری خود دست یابید.

ثبت سفارش تولید محتوای متنی در بامحتوا

 1. ثبت نام: یک فرم ساده از مشخصات فردی یا شرکت.
 2. ورود به پنل اختصاصی: پس از ورود به پنل شما می توانید از منو سمت راست روی ثبت سفارش تولید محتوا ( متنی، ماهانه) کلیک کنید و سفارش خود را ثبت نمایید.
 3. صدور فاکتور: فاکتور به صورت آنلاین و آنی صادر می شود و شما می توانید همان لحظه پرداخت نمایید تا سفارش شما در حال انجام قرار گیرد.

تولید محتوا

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا یک رویکرد بازاریابی استراتژیکی است که متمرکز بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار برای جذب و حفظ مخاطب دارد که در نهایت منجرب به سودآوری بیشتر کسب و کار شما خواهد شد.

محتوای مفید باید هسته اصلی بازاریابی شما باشد.

به طور خاص، سه دلیل اصلی برای شرکت هایی که از بازاریابی محتوا استفاده می کنند وجود دارد:

 1. افزایش فروش
 2. صرفه جویی در هزینه
 3. وفادار کردن مشتری ها

بازاریابی بدون محتوای عالی غیرممکن است.

شما به جای اینکه محصولات یا خدمات خود را تعریف کنید، محتوای کاملاً مرتبط و مفیدی را در اختیار مشتری خود قرار دهید تا به آنها در حل مشکلات به وجود آمده کمک کرده باشید.

صرف نظر از اینکه از چه نوع تاکتیک هایی بازاریابی استفاده می کنید، بازاریابی محتوا باید بخش جدا ناپذیر کسب و کار شما باشد تا بتوانید به تمامی استراتژی های شرکت خود دست یابد.

محتوا حال و آینده بازاریابی کسب و کار شما هستند

برگردید و یک بار دیگر تعریف بازاریابی محتوا را بخوانید، اما این بار موارد مهم و ارزشمند را حذف کنید. این تفاوت بین بازاریابی محتوا و سایر متن های اطلاعاتی است که از شرکت هایی که سعی در فروش “چیزهای” شما دارند، دریافت می کنید.

شرکت ها دائماً اطلاعات را برای ما ارسال می کنند که در بیشتر مواقع چندان مرتبط و ارزشمند نیستند (می توانید هرزنامه بگویید؟). این همان چیزی است که باعث می شود بازاریابی محتوا تخصصی و هدفمند، ارزشمند و جذاب شود.

در حال حاضر بازاریابی محتوایی، روی مشتریان که به صورت آنلاین جستجو می کنند، تمرکز دارد. مثلا به آخرین باری که برای یافتن اطلاعات نیاز داشتید، فکر کنید. مثلا می خواستید بهترین رستوران کبابی تهران را پیدا کنید و سفارش دهید  و یا به دنبال کفش یا لباس ورزشی مارک خاصی بوده اید.

سوال: اولین جایی که به دنبال خواسته های خود می گردید کجاست؟

حتما رایانه یا تلفن همراه خود را برداشته و در Google سرچ کردید. این امر منطقی خواهد بود زیرا 93 درصد از تجربیات آنلاین با موتور جستجو شروع می شوند.

با توجه به توضیحات بالا، وقتی کسب و کار  آنلاین خود را جستجو می کنید، دوست دارید در صدر نتایج جستجو گوگل باشید تا کاربران زودتر از بقیه رقبا وب سایت شما را پیدا کنن. بازاریابی محتوا، همراه با نقشه بهینه سازی موتور جستجو  (SEO) می تواند شما را به اهدافتان برساند. استراتژی شرکت ها و صنایع مختلف از بازاریابی محتوا متفاوت است.

مثلا برای شرکتی که تازه راه اندازی شده به دنبال شناخت و برند سازی محصول خود می باشد و یا برای شرکتی که برند تثبیت شده دارد به دنبال بر جسته کردن مزایای محصولات شرکت خود می باشد و اهداف دیگر.

شما هم می توانید برای محصول خود اهداف خاصی را مشخص کنید.

حالا که می دانید چرا کسب و کار شما به بازاریابی محتوا نیاز دارد، حتماً به دنبال برنامه محتوایی با نتایج عالی می گردید. ما این کار را برای شما انجام خواهیم داد.

خدمات تولید محتوا شامل چه مواردی می شوند؟

 1. محتوای وب؛ محتوای توصیفی و تعاملی موجود در صفحات وب سایت می باشد که محصول، خدمات و امکانات برند آن شرکت را برجسته می کند.
 2. مقاله؛ متن توصیفی که توسط شرکتها و سازمانها برای کاربران در یک موضوع خاص نوشته می شود. این نوع تولید محتوا بسیار آموزنده و کاربردی است.
 3. محتوای رسانه های اجتماعی؛ این نوع محتوا بی شک جذاب ترین محتوا رسانه ای است که برای بهینه سازی رسانه های اجتماعی و بازاریابی اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد.
 4. نوشتن مشاغل؛ شامل موارد پیشنهادات فروش، یادداشت ها، ایمیل های رسمی، نوشتن کتابچه راهنمای کاربر و شکل دیگری از نوشتن است که توسط سازمان ها در ارتباطات B2B یا B2C استفاده می شود.
 5. صفحه فرود یا Landing page؛ صفحاتی تبلیغاتی مانند Google و بینگ است. تبلیغات سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام، لینکدین و غیره نیز در صفحه فرود مشاهده می شود. Landing نوشتن محتوای صفحه نقش مهمی در تولید محتوا دارد. از طریق صفحه فرود، مزایای دریافت خدمات شما به مخاطبان نشان خواهد داد.
 6. معرفی محصولات؛ نوشتن متن به منظور تبلیغ آن محصول می باشد که هدف اصلی نوشتن این محتوا افزایش آگاهی از برند و درنهایت ترغیب شخص یا گروه به خرید محصولات می باشد.

تولید محتوا

مهمترین خصوصیات بامحتوا:

 • یونیک بودین متن ها
 • تضمین خدمات ( گارانتی 72 ساعته)
 • کیفیت بالای متن ها
 • قیمت مقرون به صرفه
 • تحویل در راس زمان مقرر
 • پشتبانی 24 ساعته
 • متن ها سئو شده
 • سرعت بالا در ارائه خدمات
 • تنوع فراوان در انتخاب موضوع
 • دسترسی به صدها متخصص تولید کننده محتوا
 • دریافت نمونه محتوا رایگان

تولید محتوای متنی  تولید محتوایسفارش تولید محتوا

محتوای متنی چیست؟

محتوای متنی، خدمات و محصولات کسب و کار  را برای خوانندگان شما (نه فقط “بازدید کنندگان”) توصیف و توضیح می دهد. این اساس ارتباطات یک وب سایت خوب است.

محتوای بی نظیر چه نوع محتوای هستند؟

محتوای منحصر به فرد، متنی است که به بهینه سازی موتور جستجو (SEO) مربوط می شود. این بدان معناست که محتوا تولید شده یونیک است و در جای دیگری برداشته نشده است. محتوای منحصر به فرد نقش اساسی در رتبه بندی گوگل را دارد زیرا الگوریتم های جستجو محتوای منحصر به فرد را در اولویت اول قرار می دهند.

انواع مختلف محتوا کدامند؟

 بیایید انواع محتوای اساسی را با هم بررسی کنیم:
الف) موشن گرافیک
ب) تولید محتوای متنی
پ) پادکست
ت) شبکه اجتماعی

چگونه محتوای منحصر به فرد تولید کنیم؟

راه برای ایجاد محتوای منحصر به فرد و اصلی وبسایت
مستقل باش. یکی از روشهای متداول تولید ایده این است که ببینیم وبسایت های دیگر در مورد چه چیزی می نویسند و چه موضوعاتی علاقمندی زیادی ایجاد می کنند.

 • شخصی شوید از تجربیات شخصی خود بنویسید
 • ایده پردازی
 • ذهن خود را باز نگه دارید
 • موضع گیری کنید
 • تمرکز کنید روی موضع خاص
 • هدف خود را مشخص کنید

بامحتوا، پادشاهی کن!

شما می توانید برای مشاوره رایگان تولید محتوای سایت خود، با شماره زیر تماس حاصل نمایید

09194050757