چگونه تولید محتوا را شروع کنیم و چرا محتوا پادشاه است؟

تولید محتوا یک هنر است. محتوا خیلی بیشتر از شروع با یک موضوع، نوشتن چند کلمه و زدن انتشار است. وقتی نویسندگان شروع به نوشتن یک محتوای جدید می کنند، یک فرآیند را طی می کنند. به منظور کمک به ایجاد محتوای دیجیتالی باکیفیت و چگونه تولید محتوا کنیم تا بهترین آن باشیم، پس بهتر است با ما همراه باشید.

چگونه تولید محتوا باکیفیت کنیم

نکات مهم در چگونه تولید محتوا کنیم

 1. خود را در جایگاه بازدیدکنندگان بالقوه قرار دهید
 2. هنگام ایجاد محتوا، همیشه به بازدیدکننده انسانی و آنچه که ممکن است در موتور جستجو به دنبال آن باشد فکر کنید.
 3. یک بازدید کننده در موتور جستجو چه چیزی را جستجو می کند؟
 4. یک بازدید کننده از چه کلمات کلیدی مرتبط استفاده می کند؟
 5. آیا پس از خواندن صفحه، بازدیدکننده سؤالات دیگری خواهد داشت؟ اگر چنین است، آیا این سوالات در صفحه شما نیز مطرح شده است؟
 6. بازدیدکننده چیز جدیدی یاد می گیرد یا سرگرم می شود؟
 7. آیا خواندن صفحه آسان است یا اصطلاحات یا اصطلاحاتی دارد که بازدیدکننده ممکن است آن را نفهمد؟
 8. آیا صفحه مربوط به یک موضوع است؟ اگر صفحه چندین موضوع را پوشش می دهد که مرتبط نیستند، آن اطلاعات را به یک صفحه جداگانه تقسیم کنید.
 9. آیا بازدیدکننده برای هضم اطلاعات به‌عنوان تصویر، ویدیو، صوت یا کتاب الکترونیکی به‌جای متن راحت‌تر خواهد بود؟

نیازهای بازدیدکننده خود را زیر نظر داشته باشید

داشتن یک سیستم تحلیلی مانند گوگل آنالیتیکس در سایت به شما امکان می دهد بازدیدکنندگان خود را زیر نظر داشته باشید، ببینید چه چیزی را جستجو می کنند و محبوب ترین صفحات خود را تعیین کنید. اگر افراد در جستجوی مواردی هستند که در سایت یافت نشد، محتوای جدیدی برای رسیدگی به آن جستجوها ایجاد کنید. اگر صفحات محبوبی دارید که می توان آنها را بهبود بخشید، ابتدا مطمئن شوید که محبوب ترین صفحات خود را بهبود می بخشید. اگر صفحات محبوبی دارید که به صفحات دیگر مربوط می شوند، مطمئن باشید که بازدیدکننده از آن صفحات مرتبط هم بازدید خواهد کرد.

یک عنوان قوی و جذاب تولید کنید

عنوان یک صفحه و گاهی اوقات عنوان <h1> برای پیوند نتایج موتورهای جستجو استفاده می شود. اگر یکی از این موارد در نتایج موتورهای جستجو نشان داده نشد یا ضعیف باشد، بازدیدکننده بالقوه ممکن است صفحه شما را رد کند. صفحه شما نه تنها باید رتبه بالایی داشته باشد، بلکه باید بازدیدکننده را برای کلیک کردن روی پیوند ترغیب کند.

اطلاع رسانی کنید و بفروشید

در اینترنت در مورد همه چیز اطلاعات وجود دارد. اگر هدف شما فروش باشد، ابتدا باید روی اطلاع رسانی به بازدیدکننده تمرکز کنید و سپس آن ها را بر روی یک محصول یا خدمات،  در این صورت می توانید دنبال کننده بیشتری داشته باشید. در زیر نمونه‌هایی از نحوه اطلاع‌رسانی به بازدیدکنندگان قبل از اقدام برای فروش چیزی آورده شده است.

 • مثال یا داستانی از مشکلی که محصول شما می تواند حل کند را بیان کنید.
 • جزئیات کامل محصول (به عنوان مثال، ابعاد، وزن، مصرف برق، قطعات، عملکرد و غیره) را فهرست کنید.
 • تصاویر (یا اسکرین شات) محصول را از همه زوایا نشان دهید.
 • یک نمایش ویدیویی ارائه دهید یا نشان دهید که چگونه می توان از محصول استفاده کرد.
 • مقایسه بین محصولات یا محصولات رقیب خود را نشان دهید.
 • مطالعات موردی و گواهی ارائه دهید.
 • یک بخش پرسش و پاسخ یا سؤالات متداول با تمام سؤالات و پاسخ ها داشته باشید.

چرا باید چندین بار محتوا تولید شده را بخوانیم؟

تمامی محتواهای شما باید به نقطه مورد نظر برسند. پس از تولید محتوا، سعی کنید دوباره صفحه را بخوانید و قسمت های اضافی را حذف کنید، همچنین پاراگراف های طولانی را خلاصه نویسی کنید، لیست های شماره دار یا چند پاراگراف کوچک تبدیل کنید.

چگونه محتوای تولید شده را تصحیح کنیم

همه اشتباه می کنند و قبل از پست کردن صفحه خود را تصحیح کنید، چون همه این اشتباهات را خواهند دید. هیچ چیز به اندازه یک اشتباه املایی یا دستوری آشکار کیفیت محتوای شما را کاهش نمی دهد.

متوجه باشید که همه چیز در حال بروز شدن است

مطالب در اینترنت هیچگاه کامل نیستن. نکته مهم در تولید محتوا این است که درک کنید هر چیزی که تولید می کنید می تواند اصلاح و بروز رسانی شود. بروز رسانی محتوای شما را برای بازدیدکنندگان تازه نگه می دارد و موتورهای جستجو دوست دارند محتوا مرتباً بروز شده را ببینند.

درک کنید که چگونه و کجا محتوای شما توزیع و به اشتراک گذاشته می شود

درک اینکه کجا و چگونه محتوای شما قرار است به اشتراک گذاشته شود خیلی مهم است. سایت شبکه اجتماعی و صفحه وب محتوای شما را متفاوت نشان می دهد. به عنوان مثال، با محدودیت 140 کاراکتری توییتر، شما فقط می توانید تعداد کمی توییت در یک لینک ارسال کنید. همچنین، اطمینان از اینکه صفحه شما از نمودار باز استفاده می کند، به هر اشتراک گذاری در فیس بوک کمک می کند تا جذاب به نظر برسد و ترغیب کند تا روی دکمه اشتراک گذاری کلیک کند.

آیا جمله محتوا پادشاه است، یک جلمه کلیشه ای است؟

امروزه ممکن است برخی ها فکر کنند که این یک جلمه کلیشه ای است، اما محتوا پادشاه است. محتوای باکیفیت مهمترین قدمی است که هر وبسایت یا وبلاگی باید داشته باشد و همیشه روی این موضوع کار کنند.

 1. چرا محتوا پادشاه است؟
 2. چرا برخی ممکن است استدلال کنند که محتوا پادشاه نیست.
 3. محتوای باکیفیت چیست؟

چگونه تولیدمحتوا در منزل انجام دهیم

چرا محتوا پادشاه است؟

در زیر چند مورد از مهمترین دلایلی که محتوای باکیفیت همچنان پادشاه تلقی می شود آورده شده است.

 1. وقتی گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری صفحه شما را بررسی می کند، تمرکز اصلی آن روی محتوایی است که در صفحه شما وجود دارد.
 2. هنگامی که افراد جستجو می کنند، به دنبال اطلاعات و پاسخ هایی برای سؤالات خود هستند، فقط محتوا می تواند پاسخ آنها را بده.
 3. داشتن محتوای باکیفیت است که برای بازدیدکنندگان ارزش بالایی ایجاد می کند، یکی از بزرگترین دلایلی که صفحه شما را به اشتراک خواهد گذاشت.
 4. داشتن صفحات محتوای باکیفیت بیشتر می تواند به سایت رتبه بندی بهتری بدهد.

چرا برخی ممکن است استدلال کنند که محتوا پادشاه نیست

در حال حاضر برخی استدلالشان بر این است که محتوای باکیفیت مهم نیست، زیرا عبارت “محتوا پادشاه است” بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد یا دیگر برای مخاطبان امروزی کاربرد ندارد.

آیا داشتن یک سایت با محتوای خوب باعث محبوبیت آن می شود؟

درست است که برای هدایت ترافیک به یک صفحه، نیاز به محتوای باکیفیت است، اما صدها عامل دیگر وجود دارد که می توان به این روند کمک کند. با این حال، می‌توانید با استفاده از هر تاکتیک سئوی که ممکن است به افزایش ترافیک سایت شما کمک کند، کمک بگیرید، اما اگر بازدیدکنندگان شما ارزشی در محتوای شما پیدا نکنند،از سایت شما خارج خواهند شد.

تبلیغ مهمتر از محتواست

تبلیغ یک صفحه یکی دیگر از عوامل حیاتی است که می تواند پس از ایجاد یک صفحه محتوای خوب انجام شود. زمان شما باید به بهترین وجه صرف ایجاد محتوای باکیفیت شود تا بتواند وب سایت خود را ارتقا و ارزشمند کنید. شما بازدهی بسیار بالاتری نسبت به مقایسه با صرف زمان برای تبلیغ یک صفحه دریافت خواهید کرد ولی که محتوای باکیفتی داشته باشد.

زمینه مهمتر از محتوا است

درست است که زمینه یکی دیگر از عوامل مهم در طراحی یک صفحه است. اگر محتوا به اندازه کافی عمیق نباشد که به همه سؤالات پاسخ دهد یا خیلی ضعیف باشد، بازدیدکننده کمتری پیدا خواهد کرد.

طراحی یا ظاهر یک صفحه مهمتر از محتوا است

طراحی یک صفحه یکی دیگر از عوامل مهم وب سایت است. با این حال، محبوب ترین صفحات در اینترنت طبق الکسا محبوب نیستند زیرا ظاهر خوبی دارند، آیا محتوای جذابی هم دارند؟ آیا به دلیل ظاهر خوب از گوگل بازدید می گیرند؟ نه، شما از گوگل بازدید می کنید زیرا محتوا و نتایجی که از آن به دست می آورید بهترین در اینترنت هستند.

محتوای باکیفیت چیست؟

عوامل زیادی به محتوای باکیفیت کمک می‌کنند و به احتمال بسیار زیاد بدون دانستن این عوامل نمی‌توانید محتوای باکیفیت را تشخیص دهید. گوگل و مایکروسافت پست‌هایی (دستورالعمل‌های کیفیت گوگل – دستورالعمل‌های کیفیت بینگ) در مورد محتوای باکیفیت ایجاد کرده‌اند. متأسفانه قدمت کمی دارند، اما ایده خوبی در مورد اینکه چگونه تولید محتوا کنیم را ارائه دهد. ما هم پیشنهادات خود را در مورد آنچه که می تواند به تولید محتوای باکیفیت کمک کند ارائه کرده ایم.

اگر بازدیدکننده ای به صفحه ای برسد که سؤالی بپرسد یا بخواهد در مورد یک محصول یا خدمات بیاموزد، آیا این صفحه هر چیزی را که بازدیدکننده نیاز دارد ارائه می کند؟ آیا در صورتی که بازدیدکنندگان سؤالات دیگری داشته باشند یا بخواهند سایت را بیشتر کاوش کنند، منابع اضافی را در اختیار آنها قرار می دهد؟

چگونه می توان به اطلاعات محتوایی وب سایت اعتماد کرد؟

اعتماد به محتوای سایت یک عامل مهم در رتبه بندی موتورهای جستجو تبدیل شده است. در زیر برخی از راه هایی که موتور جستجو و بازدیدکنندگان می توانند اعتماد ایجاد کنند آورده شده است.

 • مقاله حاوی یک نویسنده عالی و متخصص باشد
 • سایت یا نام تجاری داری شهرتی باشد
 • لینک صفحه به سایت معتبر
 • سایت بازدیدکنندگان زیادی است
 • رتبه  وبسایت در گوگل بالا باشد

آیا خواندن و مرور مطالب آسان است؟

یک فرد معمولی زمان زیادی را صرف خواندن کلمه به کلمه هیچ صفحه وب نمی کند. اکثر مردم یک مقاله را مرور می‌کنند و به دنبال آنچه بیشتر مورد علاقه‌شان است می‌گردند. اگر صفحه با فرمتی آسان برای خواندن، مملو از تبلیغات، شکسته نشده باشد، می تواند کیفیت کلی صفحه را کاهش دهد.

آیا تصاویر، ویدیوها یا چند رسانه ای برای کمک به توضیح موضوع وجود دارد؟

انسان ها موجودات بصری هستند. اگر صفحه ای حاوی تصاویر، نمودارها، ویدئوها یا چند رسانه ای مرتبط با متن باشد، به احتمال زیاد به آن توجه می کنند.

آیا محتوا برای موتورهای جستجو یا خوانندگان انسانی طراحی شده است؟

در گذشته، یک تاکتیک رایج سئو وجود داشته که کلمات کلیدی را در صفحه‌ای قرار می‌دادند باید این کار می‌خواستند آن را هدف قرار دهد. داشتن یک عبارت کلیدی مشترک در سراسر صفحه به افزایش رتبه صفحه کمک می کند. با این حال، با انجام این کار، صفحه را برای خواننده انسانی غیرطبیعی جلوه می داد. امروزه موتورهای جستجو در تشخیص این تاکتیک بهتر عمل می کنند و در صورت شناسایی پر کردن کلمات کلیدی، کیفیت صفحه را کاهش می دهند. هنگام نوشتن یک صفحه، همیشه روی خواننده انسان تمرکز کنید نه موتورهای جستجو.

بامحتوا، پادشاهی کن!

شما می توانید برای مشاوره رایگان تولید محتوای سایت خود، با شماره زیر تماس حاصل نمایید

09194050757