برای درک کامل نحوه تولید محتوا همیشه سبز، باید درک کنید که چه نوع داستان ها و مطالبی همیشه سبز نیستند.

محتوا همیشه سبز جزوه مقالاتی است که منسوخ نمیشود، بدیهی است که پنجره محدودی از سودمندی وجود دارد. اگر مطلبی مانند این را چاپ می کنید، بهتر است خاص باشد ، زیرا ممکن است شخصی در یک سال معلوماتی را برای اهداف مقایسه ای جستجو کند. اما انتظار نداشته باشید که بسیاری از ورودی وب ثابت داشته باشد.

گزارش های مربوط به سبک های فعلی لباس یا روند مد، خیلی سریع به تاریخ ارجاع می شود، همانطور که در مورد فرهنگ و موسیقی پاپ نیز مد نظر قرار می گیرد.

مقالات تعطیلات یا فصلی معمولاً همیشه سبز نیستند. با این حال، اگر محتوای آن به اندازه کافی عمومی است، می توانید در مورد تعطیلات سالانه مانند کریسمس، هالووین و عید پاک جستجو کنید تا وب سایت شما را در آن زمان از سال پیدا کنید.

و از نظر ماهیت ، گزارش های خبری عموماً همیشه سبز نیستند، اما برای بافت تاریخی و ایجاد سابقه عمومی از اهمیت برخوردارند.

در زیر ترفندهای متداول برای افزایش طول عمر یک مقاله آورده شده است.

1- پاسخ به سؤالات متداول خواننده
2- ارائه نکات مربوط به صنعت ، نحوه مقالات یا مشاوره
3- توضیح مفاهیم رایج در صنعت برای خوانندگان خود
4- دارای توصیفات و بررسی محصولات (اما این موارد می تواند مشکل باشد زیرا محصولات اغلب با مدل های جدیدتر جایگزین می شوند)

تلاش برای ایجاد قطعات همیشه سبز برای وب سایت شما در حالی که SEO را در ذهن داشته باشید به شما کمک می کند تا مطالب مفیدی را در اختیار خوانندگان خود قرار دهید که می توانند برای ماهها یا حتی سالهای بعدی به آنها مراجعه کنند.

انتشارات محتوا به طور فزاینده ای متوجه مزایای انتشار مطالب همیشه سبز می شوند که همیشه برای علاقه های خوانندگان کاربرد دارد و احتمال اینکه بلافاصله تاریخ گذاری شوند کمتر است. ایده این نوع محتوا نوشتن داستان های قانع کننده است که توسط موتورهای جستجو به راحتی پیدا می شوند و در عین حال اطمینان حاصل می کنند که همیشه تازه هستند (یعنی همیشه سبز) بدون اینکه به روز شوند.

چگونه محتوای همیشه سبز کار می کند؟

کلمه “همیشه سبز” بیشتر توسط ویراستاران برای توصیف انواع خاصی از داستان ها که همیشه مورد توجه خوانندگان است استفاده می شود. محتوای همیشه سبز محتوا است که همیشه مرتبط است – دقیقاً مانند روشی که درختان همیشه سبز برگهای خود را در تمام طول سال حفظ می کنند.

برای یافتن آنلاین توسط موتورهای جستجو، مطالب جالب و مرتبط که تاریخ آن به روز نمی رسد، ضروری است. محتوای همیشه سبز می تواند به شما در ورودی مشتری به وب سایت شما کمک کند و از موقعیتی ارزشمند در رتبه بندی موتورهای جستجو برای ماه ها یا حتی سالها از زمان انتشار اولین بار برخوردار باشد.

تولید محتوا سبز
تولید محتوای

بهینه سازی محتوای همیشه سبز و موتور جستجو

برای درک بهتر اینکه چرا محتوای همیشه سبز اینقدر قدرتمند است ، درک این مسئله که چگونه بهینه سازی موتور جستجو (SEO) کار می کند مهم است.

موتورهای جستجو در سه مرحله زیر کار می کنند:

1- کشف محتوا
 2- تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و ذخیره محتوای
بازیابی (یا رتبه بندی) جایی که پرس و جو کاربر لیستی از صفحات مربوطه را با کلمات کلیدی ایندکس شده مطابقت می دهد

موتورهای جستجو دائماً از رباتهای نرم افزاری برای سرچ صدها میلیون صفحه وب موجود برای کلمات کلیدی که به بهترین وجه با پرس و جو جستجوی کاربر استفاده می کنند، استفاده می کنند.

بخشی از الگوریتم برای فهرست بندی صفحات وب شامل داده هایی در رابطه با محتوای تاریخ دار یا منقضی شده است که در تاریخ اخیر تعداد بازدیدها یا ترافیک زیادی نداشته است. به عنوان مثال، اگر این داستانی در مورد دستمزد دندانپزشکان در یک سال معین است، نرم افزار ها بر این اساس این صفحه را فهرست می کنند. اما یک پرس و جو عمومی تر برای پیدا کردن “متوسط حقوق یک دندانپزشک”، محتوای آن سال گذشته را در صدر نتایج موتورهای جستجو قرار نمی دهد.

از آنجا که محتویات همیشه سبز همیشه تاریخ انقضا ندارند و معمولاً از کلمات کلیدی استفاده می کنند که بارها و بارها قابل جستجو هستند، بنابراین بسته به پرس و جو، موتورهای جستجو به احتمال زیاد به طور مداوم قطعه خاصی از محتوای همیشه سبز را جمع می کنند.

3- کلمات کلیدی و محتوای همیشه سبز

نوشتن محتوای همیشه سبز در اطراف کلمات کلیدی که ارزش وب سایت شما را دارد به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا خوانندگان را به صفحه شما هدایت کنند. به عنوان مثال، اگر وب سایت شما در مورد سلامتی و تناسب اندام است، پس نوشتن محتوا با استفاده از کلمات کلیدی مانند “بهترین تمرینات پا” ممکن است یک موضوع همیشه سبز هوشمند محسوب شود، زیرا مخاطب شما احتمالاً همیشه در جستجوی بهترین تمرینات پا، فارغ از فصل است.

بامحتوا، پادشاهی کن!

شما می توانید برای مشاوره رایگان تولید محتوای سایت خود، با شماره زیر تماس حاصل نمایید

09194050757