اصولی که باید در یک تولید محتوا عالی باید رعایت شود

7 اصل مهم در تولید محتوا عالی، بنابراین شما می خواهید به بازاریابی محتوا بپردازید. من نمی توانم شما را مقصر بدانم. بازاریابی محتوا به لطف عملی بودن، ROI بالقوه بالا و ارتباط با سایر کمپین های بازاریابی آنلاین، یکی از پرمخاطب ترین و پرتحرک ترین استراتژی های دهه گذشته بوده است.

محتوا می تواند به عنوان پایه و اساس هر تعداد استراتژی های مختلف، مانند SEO، رسانه های اجتماعی ، بازاریابی ایمیل و حتی خدمات به مشتری باشد اما به دلیل ماهیت چند وجهی و بین رشته ای آن، همچنین دشوار کردن هر مجموعه از تکنیک های خاص که می تواند مشکل باشد. یک کمپین محتوا را موفق کنید.

اصول تولید محتوا عالی

هنوز هم می خواهم این شاهکار را امتحان کنم. اگر تازه وارد بازی بازاریابی محتوا هستید یا می خواهید سرتان را به مهمترین اصول استراتژی بپیچید، این هفت اصل اساسی هستند که موفقیت بازاریابی محتوا را نشان می دهد:

اصول مهم در تولید محتوا عالی

1. اصالت.

ابتدا باید محتوای شما اصل باشد. در سطح پایه، این به معنای سرقت ادبی کردن از رقبا نیست، بلکه در یک سطح مفهوم بالاتر، این به معنای متمایز کردن خود در زمینه محتوا است.

اگر در حال نوشتن موضوعاتی هستید که قبلاً انجام شده است، مردم علاقه ای به خواندن مطالب شما نخواهند داشت  و احتمالاً شما در هیچ عنوان خبری ایستاده نیستید.

روش های ممکن بسیاری برای تهیه محتوای اصلی تر وجود دارد؛ به عنوان مثال، می توانید یک طاقچه جدید را هدف قرار دهید، زاویه ای منحصر به فرد در مورد موضوعات قدیمی تر ارائه دهید، یا راه خود را به سمت تحقیقات جدید سوق دهید. فقط اطمینان حاصل کنید که چیز جدیدی ارائه می دهید.

2. ارزش

این باید بدون گفتن باشد، اما محتوای شما باید به نوعی ارزش خود را نیز به کاربران خود ارائه دهد. اصطلاح “ارزش” عمداً مبهم است، زیرا روش های بسیاری برای ارائه ارزش به خوانندگان شما وجود دارد.

به عنوان مثال، می توانید راهنمایی های عملی، آموزش ها و راهنماهایی را به آنها بدهید که به آنها کمک می کنند کارهایی را انجام دهند که در غیر این صورت قادر به انجام آن نیستند. اما از طرف دیگر، می توانید برخی از سرگرمی ها را به آنها پیشنهاد دهید، و آنها را بخندید و یا به طریقی احساسی با آنها ارتباط برقرار کنید.

این مقدار کمتر ملموس است اما به هر اندازه واقعی است. هر خواننده باید با چیزی فراتر از آنچه در آنجا آمده بود، دور شود.

3. ثبات

اگر می خواهید خوانندگان شما پرشورتر شوند و مشتریان شما وفادار تر شوند، باید در نحوه ارائه برند خود و نحوه انتشار و هماهنگی مطالب خود هماهنگ باشید.

این بدان معناست که حفظ صدای نام تجاری سازگار و متناسب با ایده آل ها و شخصیت برند شما و انتشار در فواصل منظم و مداوم. اگر این قوام را بشکنید، مردم نمی دانند از شما چه انتظاری دارند، و ممکن است علاقه خود را به برند شما از دست دهند (یا در وهله اول نتوانند علاقه مکرر به مارک شما را توسعه دهند).

4- دید

یک تصور غلط رایج وجود دارد که اگر شما محتوای با کیفیت بالا ایجاد کنید، مردم به طور طبیعی به سمت آن گرایش پیدا می کنند. اگرچه واقعیتی در این زمینه وجود دارد (به ویژه در سطوح بالاتر بهینه سازی جستجو)، واقعیت واضح تر این است که شما باید کار کنید تا محتوای خود را قبل از شروع بهره گیری از مزایای داشتن محتوای “خوب” ببینید.

اگر آن را به سادگی در وبلاگ خود بنویسید، مردم دلیلی برای جستجوی آن نخواهند داشت، بنابراین باید کانالهای سندیکایی را پیدا کنید که به شما امکان می دهد آن پیامها را به مخاطبان گسترده تری و توجه بیشتری منتقل کنید. برای کمک به دید، به محتوای Unleashed: راهنمای نهایی برای ارتقاء محتوای منتشر شده خود مراجعه کنید.

5- مشارکت

چند سال پیش، شما می توانید از تولید محتوای یک طرفه که به سادگی وجود دارد برای آگاه کردن مخاطبان در یک مونولوگ یک طرفه دور شوید.

امروزه با برجستگی ویکی پدیا، نقشه دانش Google و سایر سیستم عامل های دسترسی آسان به اطلاعات، این نوع مقاله ها اساساً غیر ضروری هستند. آنچه کاربران بیشتر هوس می کنند، محتوایی است که می توانند با آنها تعامل و تعامل داشته باشند. انتخاب مباحث قابل بحث، آزمونها و اشکال دیگر که به طور طبیعی نوعی مشارکت کاربر را تشویق می کند.

6. عمق مطالب

مطالب شما همچنین باید عمق معناداری را به آن ارائه دهد  و دوباره، من از عمق به عنوان یک اصطلاح مبهم استفاده می کنم، زیرا نوع عمق شما را دنبال می کند به محتوای شما بستگی دارد.

یک مقاله تحقیقاتی نیاز به بررسی موضوعی از زوایای مختلف و منابع کافی از تحقیقات ثانویه دارد که از آن پشتیبانی می کند، در حالی که راهنمایی چگونه به سادگی به تصاویر و دستورالعمل های دقیق تر نیاز دارد. قطعات کرک سطح سطحی نمی خواهند آن را در بازار محتوای بیش از حد رقابتی رقابت امروز کاهش دهند.

7. تکامل

من از سرعت پیشرفت ایده های بازاریابی آنلاین ما به طور مداوم شگفت زده می شوم. ما دائماً با فناوری های جدید روبرو هستیم ، روندها و الگوهای جمعیتی را تغییر می دهیم و چشم انداز رقابتی شدیدی را برای ما رقم می زند.

اگر استراتژی بازاریابی محتوایی شما قصد دارد از آن سطح از نوسانات زنده بماند، برای تحول در کنار آن تغییرات باید به تجهیزات مجهز شود. انتخاب استراتژی و چسبیدن به آن به طور نامحدود راهی مطمئن برای گودبرداری است.

در عوض، بهتر است با تاکتیک های جدید آزمایش کنید، مواردی را که کار نمی کنند از بین ببرید و موارد موفق را در استراتژی اصلی خود ادغام کنید. همیشه یک کار در حال انجام است.

به خاطر داشته باشید که این اصول فقط اصول اساسی هستند. هرچه تجربه بیشتری کسب می کنید، فاکتورها و متغیرهای دیگری را پیدا خواهید کرد که راه خود را به این روند وارد می کنند. اما مهمتر از همه، این اصول، دستورالعمل موفقیت است که خواستار تغییر سلیقه شخصی شما است.

بسته به رقابت، مخاطب خاص شما و اهداف خاص شما در بازاریابی محتوا، ممکن است شما بیشتر از سایرین از این اصول طرفداری کنید یا برخی از آنها را کاملاً نادیده بگیرید.

با این لیست به عنوان نوعی کیت استارت رفتار کنید و وقتی تخصص بیشتری کسب می کنید، آن را تنظیم کنید. برای کمک به شروع کارزار بازاریابی محتوای خود، به راهنمای همه در یک برنامه ریزی و راه اندازی استراتژی بازاریابی محتوا مراجعه کنید.

بامحتوا، پادشاهی کن!

شما می توانید برای مشاوره رایگان تولید محتوای سایت خود، با شماره زیر تماس حاصل نمایید

09194050757